Warsztaty i sesje indywidualne

 

Spotkania:   

(archiwalne)   Warsztaty malarstwa duchowego, Wrocław 16 grudnia w FiFiRiFi

 

Rodzaje:       Warsztaty stacjonarne                                    Formularz zgłoszeniowy

                     Warsztaty stacjonarne zagraniczne                  Formularz zgłoszeniowy

                         Warsztaty stacjonarne dla firm                         Formularz zgłoszeniowy

                         Warsztaty zdalne, przez internet                      Formularz zgłoszeniowy

                                  Warsztaty malarstwa duchowego                    Formularz zgłoszeniowy

                                                                                                                                                           

 

Warsztaty są zorganizowaną formą nauki widzeń, w kameralnym gronie, ale równie dobrze prowadzimy zupełnie osobne indywidualne spotkania i sesje poza warsztatami.

Nie potrzeba mieć do tego wyrobionych zdolności do widzeń, ani nie potrzeba urodzić się ze zdolnościami np. do jasnowidzenia, czy jakimiś talentami duchowymi. Sam fakt, że to się czyta świadczy już o pewnym przygotowaniu, o drodze jaką się przeszło jako człowiek. Inaczej by się do tego punktu nie dotarło, nie zainteresowałoby się tym.

Jest kilka wariantów tych warsztatów, głównie w zależności od intensywności i tego co uzyskujemy. Intensywność ma tu duże znaczenie. Wystarczą nawet dwa, trzy tygodnie, aby zapoznać się z widzeniami i nabyć pewnych umiejętności. Można to potem dalej kontynuować już indywidualnie.

 

Warsztaty takie, inaczej sesje duchowego widzenia składają się z:

·          sesji indywidualnych, osobno z każdą z osób

·          sesji grupowych z reguły po dwie, trzy osoby, a nawet do pięciu osób

·          sesji grupowych w większym gronie i wtedy w bezpośrednim, fizycznym kontakcie, np. na wyjeździe, czy w jakimś ośrodku

 

Pojawia się podstawowe pytanie - a co, jeśli ktoś jest z innego miasta, a może nawet innego kraju? Otóż mogą w tym uczestniczyć osoby z różnych stron Polski, a nawet z innego kraju, jeśli mówią po polsku. Na razie nie prowadzimy spotkań w innych językach. Dla takich osób prowadzimy zajęcia przez Internet lub telefon i bardzo dobrze to przebiega, a osoby mogą się skupić na wewnętrznym odbiorze.

 

 

Jak to się odbywa?

·        sesje indywidualne bezpośrednio lub zdalnie przez Internet. Jeśli zdalnie, to najczęściej korzystamy ze Skype i łączymy się głosowo. Mogą być też spotkania przez telefon, jeśli ktoś ma problem z Internetem. Praktyka pokazała, że takie spotkania i sesje bardzo dobrze się udają, a osoby zapominają, że jesteśmy oddaleni. Istotne jest połączenie głosowe, na poziomie dusz. Odległość nie gra tu żadnej roli. Prowadzimy tak zajęcia dla osób z całego kraju i zagranicy, jeśli tylko ktoś mówi po polsku. Na razie nie prowadzimy zajęć w innych językach. Możesz zrobić jedno spotkanie, możesz skorzystać w większej ilości spotkań. To zależy od Ciebie, jak uważasz.

·        sesje grupowe podobnie jak indywidualne, tylko w kilka osób. W miarę możliwości, jeśli dana osoba zrobi przynajmniej kilka sesji indywidualnych, to może już zacząć uczestniczyć w sesjach z innymi osobami, co daje zupełnie inne możliwości odbioru i przyjrzenia się różnym sytuacjom.

 

Można też przyjechać na warsztaty stacjonarne, patrz aktualny wykaz pod adresem:   Warsztaty stacjonarne

 

 

Odpłatność

Pierwszych 7 siesji jest bezpłatnych dla danej osoby. Wyjątkiem mogą być warsztaty specjalne - patrz punkt 2 poniżej.

1.  Sesje indywidualne, takie samodzielne

·        Pierwszych 7 sesji indywidualnych i spotkań jest bezpłatnych, aby dana osoba mogła spokojnie wstępnie się z tym zapoznać.

·        Dalsze sesje indywidualne i grupowe, są odpłatne na częściowe pokrycie kosztów Fundacji w kwocie 10 zł od sesji. Służy to pokryciu części koszów Fundacji. Dana osoba sama ustala z ilu sesji chce dalej skorzystać i kiedy przerwać lub też związane jest to z całym kursem lub warsztatami. Wyjątkiem są osoby w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Jednak nawet one mogą dać cząstkę siebie i pomóc też innym w rozwoju, np. poprzez zaangażowanie się w jakieś prace, czy pomoc w organizacji. To ważny element edukacyjny i Fundacja zwraca na to szczególną uwagę już od samego początku.

·        Po początkowym okresie - dla osób często korzystających przewidziany jest ryczałt, coś w rodzaju miesięcznego karnetu, co jest wtedy o wiele korzystniejsze finansowo, jeśli ktoś chciałby korzystać codziennie lub prawie codziennie. Informacje o tym będą podawane dla uczestników zajęć.

·        Wszelkie wpłaty jeśli sesja nie odbyła się podlegają zwrotowi do uczestnika. Na przykład osoba zrezygnowała z dalszych sesji, a wcześniej dokonała wpłaty z góry za jakąś część. Wtedy wpłaty za niewykorzystane sesje podlegają zwrotowi. Natomiast wpłaty ryczałtowe nie podlegają zwrotowi, nawet jeśli dana osoba wykorzystała tylko część z danego okresu rozliczeniowego.

·        Wyjątkiem są „prowadzący”, którzy będą prowadzić sesje widzeń duchowych z innymi. Ci prowadzący dają już od siebie swoją cząstkę, swoją pracę i swój czas oraz zaangażowanie. Zatem ci prowadzący nie będą musieli wspomagać finansowo Fundacji, ani poprzez żaden inny rodzaj pracy. Oczywiście mogą nadal przekazywać datki, czy angażować się w dodatkowe prace. To zależy od nich.

 

    Prowadzący nie otrzymują od Fundacji żadnego wynagrodzenia i robią spotkania i sesje bezpłatnie.

 

    Niemniej niektórzy z prowadzących mogą zająć się różnymi kwestiami organizacyjnymi, przygotowywaniem warsztatów, wyjazdów itp., gdyż najlepiej znają specyfikę, najlepiej znają potrzeby i wiedzą czemu to ma służyć i w jaki sposób. Zatem ich praca może być szeroka, a nie tylko jako samo prowadzenie widzeń. Zresztą, zanim ktoś będzie prowadzić widzenia z innymi musi przejść długą drogę poznawania i zrozumienia mechanizmów umysłu, poznawania siebie oraz zaangażowania w sprawy organizacyjne. Bez pracy „u podstaw” nie będzie rozumiał w pełni o co w tym wszystkim chodzi. Ważne są bowiem kwestie moralne, kierunek do którego dążymy i podejście, co chcemy osiągnąć i jak. Prowadzący powinien to poznać i poczuć w sobie. To nie jest kwestia tylko własnej umiejętności widzenia, czy przekazywania. Ktoś może nawet świetnie przekazywać, ale nie może być prowadzącym w naszej Fundacji. Trzeba zrozumieć pewne kwestie. Trzeba przyjąć pewne podejście do innych osób i do pracy. Trzeba wiedzieć, że rozwój duchowy nie jest tylko kwestią indywidualną, lecz czymś wspólnym, nas wszystkich. Trzeba wiedzieć czym jest świadomość ludzka. Prowadzący nie może być też osobą o cechach manipulatora. "Ja i mój rozwój - och, jakie to brzydkie" - tak kiedyś powiedział Jiddu Krishnamurti w Szwajcarii, w Saanen w 1984 roku. Dobrze jest zastanowić się nad tymi słowami i zrozumieć co one oznaczają.

 

2.  Warsztaty specjalne są odpłatne na częściowe pokrycie większych kosztów organizacyjjnych

·        Warsztaty tematyczne np. związane z wyjazdem, jak spływ kajakowy, wędrówki piesze czy tematyczne jak warsztaty malarskie, czy przeznaczone dla wybranej grupy osób, jak np. dla pragnących rzucić palenie papierosów są odpłatne na pokrycie kosztów, a wysokość tej opłaty będzie ustalana

·        Warsztaty specjalie dla firm są odpłatne i osobno rozliczane i na innych zasadach - ryczałtem za całość, bez rozbijania na pojedyncze sesje.

·        Pozostałe rozliczenia są opisane w odpowiednich typach warsztatów. Patrz linki na górze.

 

Czemu te wpłaty i ta praca służą? Na co idą pieniądze?

Służy to pokryciu podstawowych kosztów działania Fundacji oraz możliwości rozwoju i szerszemu udostępnianiu widzeń duchowych, aby większa liczba osób mogła z tego skorzystać, aby zajęcia były prowadzone na dobrym poziomie, aby zapewnić dobre wyposażenie techniczne, serwer i odpowiednie strony internetowe, wyposażenie na warsztaty, czy inne zajęcia. Także po to, aby Fundacja mogła robić część zajęć całkowicie bezpłatnie, jak dla więźniów, czy dzieci w Domach Dziecka, ponieważ Fundacja nie ma się zajmować tylko osobistym rozwojem grupy fanów. Ma wyjść do ludzi, a przynajmniej starać się wykonać pracę na rzecz społeczeństwa i wspólnego rozwoju nas wszystkich.

Fundacja nie ma obecnie żadnych sponsorów, ani osobnych, zewnętrznych darczyńców, a utrzymuje się wyłącznie z wpłat własnych uczestników zajęć i wsparcia od niektórych prowadzących te zajęcia.

 Natomiast prowadzący nie otrzymują od Fundacji dla siebie wynagrodzenia i robią to bezpłatnie.

 

 

Patrz:      Wypowiedzi - Co to daje       Przekazy i widzenia     Prezentacja video     Warsztaty stacjonarne

  

Dodatkowe informacje

Reszta spraw organizacyjnych i merytorycznych jest przekazywana w trakcie spotkań.

 

Kontakt:  

Fundacja Widzenia duchowe

Artur Zgadzaj,       tel. 601 248021,     Skype:   artur.zgadzaj      e-mail: artur.zgadzaj@wp.pl

 

 

Tagi: widzenia duchowe, rozwój duchowy, samoświadomość, samopoznanie, postrzeganie pozazmysłowe, medytacja, spływ kajakowy, czarna hańcza, rospuda, nauka, warsztaty duchowe, duchowe warsztaty, dusza, przewodnik, sporty wodne, rekreacja, serwy, wyjazdy, wypoczynek, relaks z naturą, zdrowie, bycie z naturą, natura, rzeka, jeziora, kajaki, warsztaty rozwoju duchowego, warsztaty duchowe, warsztaty samopoznania, pobyt, rekreacja, agroturystyka

Narzędzia informatyczne