Warsztaty zdalne - Ta forma umożliwia uczestnictwo w widzeniach duchowych dla osób z całej Polski, a nawet świata, jeśli tylko mówią po polsku.

 

Wystarczy do tego celu Internet. Na przykład chętnie prowadzimy zajęcia poprzez Skype. W ostateczności, gdy ktoś ma z tym problem – kogoś nie stać na Internet, na komputer, ani na smartfon, brak Internetu, słaby zasięg, zrywanie połączenia, niemożność zainstalowania Skype itp. – to możemy zrobić część widzeń dla danej osoby przez telefon. Praktycznie każdy ma choćby najprostszy telefon komórkowy lub inny lub choćby dostęp do niego, a i z połączeniem telefonicznym jest mniej problemów niż z internetem.

 

Dotyczy to także sesji grupowych w kilka osób. W tej wersji także jesteśmy w stanie przeprowadzić sesję tylko na telefonach, a nawet łączyć jednych na telefonie z innymi na Skype. Specjalnie w tym celu Fundacja opłaca telefon w zwiększonym abonamencie, aby tego rodzaju opłaty były już wliczone w abonament, zatem te połączenia odbywają się na kosz Fundacji. Osoba nie musi się obawiać, że za połączenie na telefonie, czy włączenie się w konferencję w kilka osób poniesie jakieś dodatkowe koszty, gdyż nie. Wtedy to my wywołujemy daną osobę, albo wszystkich uczestników po kolei.

 

Dotyczy to jednak tylko terenu Polski. Jeśli osoba jest z innego kraju, to zdecydowanie wymagamy, aby połączenie z nią było poprzez Internet.

 

Nie używany w naszych zajęciach kamery internetowej. Jest to całkowicie zbędne. Prosimy nawet o wyłączenie kamery, gdyż to tylko obciąża łącze internetowe i Skype musi przesyłać większą ilość danych na obraz. Ma to szczególne znaczenie, gdy jest grupa, kilka osób. Każde kolejne połączenie, z kolejną osobą wymaga dla wszystkich uczestników większej przepustowości łącza internetowego, aby głos od każdego rozmówcy mógł bez zniekształceń dochodzić do wszystkich. Poza tym do sesji widzeń duchowych patrzenie na osobę w trakcie widzenia nie ma kompletnie żadnego sensu. Skupiamy się na widzeniu, a nie na twarzy uczestnika. Wystarcza nam w zupełności kontakt głosowy. Zatem, kamerka może być użyta na początku – na przywitanie się, na pokazanie siebie, ale na tym koniec. Wyłączamy ją na dalszą część spotkania.

 

 

Warsztaty zdalne mają dwie zasadnicze formy:

 

1.     Wszystko zdalnie od początku, do końca – najczęściej, gdy osoba zgłasza się sama, poza rytmem warsztatów w większych grupach. Mimo to, osoba taka może uczestniczyć w grupach przez Internet z innymi podobnymi uczestnikami z różnych regionów Polski. Z czasem może zechcieć spotkać się z nami fizycznie, czy uczestniczyć w jakimś wyjeździe. Zajęcia mogą trwać od 1 tygodnia do 6 tygodni, zwykle 3 tygodnie.

2.     Częściowo na miejscu, a reszta zdalnie - Najpierw spotkanie zapoznawcze, fizycznie, na żywo. Potem zajęcia przez Internet. Na koniec znowu spotkanie w grupie i podsumowanie przebiegu warsztatów. Przeznaczone to jest tam, gdzie możemy zorganizować bezpośrednie spotkanie, przynajmniej początkowe, a bardzo dobrze gdy i końcowe. Zajęcia końcowe są zwykle bardziej dla nas radosne, a przez to odświętne i trwają dłużej, niż te zapoznawcze. Dzielimy się tym, czego się nauczyliśmy, jak to przebiegło, swoimi wrażeniami oraz robimy widzenie w całej grupie. Zajęcia takie względem tych tylko zdalnych są z reguły bardziej intensywne, bardziej dyscyplinujące i trwają od 1 do 6 tygodni, zwykle 2 tygodnie.

 

 

Dlaczego w tej drugiej formie skoro można było się spotkać bezpośrednio, na żywo – to w ogóle stosujemy sesje zdalne przez Internet? Czemu w takim razie nie zrobimy całości już tak bezpośrednio? Są różne tego powody:

·        Nasze zajęcia w postaci sesji widzeń duchowych i tak są w większości indywidualne lub w małych grupach od 2 do 4 osób. Forma na Skype sprawdziła się w praktyce, a danej osobie dobrze jest skupić się na widzeniu, na tym co odbiera, aby nikt koło niej nie był w pokoju i jej nie rozpraszał. Lepsze jest skupienie na istocie rzeczy. Jednak mają też swoje zalety warsztaty stacjonarne, choć i tak praca jest z każdym z osobna lub w tych małych grupkach. W warsztatach stacjonarnych można również przeprowadzić bardzo ciekawe zajęcia w szerszym gronie. Zatem, w różnych formach robimy warsztaty, a zajęcia zdalne też mają swoje zalety.

·        Łatwiej nam jest dotrzeć do osób w innych częściach Polski. Możemy gdzieś pojechać  przynajmniej na spotkanie zapoznawcze, aby chociaż raz się wzajemnie zobaczyć. Takie spotkanie na żywo ma duże znaczenie. Zaś pozostałe zajęcia robimy już przez Internet.

·        Łatwiej też komuś pojechać na jedno, czy nawet dwa spotkania do innego miejsca, a resztę robić u siebie wygodnie. Taka osoba nie musi się zwalniać z pracy, aby wziąć udział w takim spotkaniu, a jednak się choć raz spotka i będzie mieć pełnowartościowe warsztaty jakby mieszkała w tej miejscowości, gdzie odbyło się takie spotkanie. Innymi słowy – może wyskoczyć na chwilę, aby się spotkać i dobrze zacząć.

·        W dzisiejszych czasach jest to dla wielu nawet dość wygodne, jeśli nie muszą być gdzieś zawsze na tę samą godzinę, jechać przez miasto w jego inną część na spotkanie, a dla innej osoby nawet jeszcze dalej, bo do innej pobliskiej miejscowości. Zaś tak, osoby umawiają się indywidualnie, będąc wygodnie u siebie w domu, siedząc w swoim pokoju, zaś spotkania te raz mogą być o tej godzinie, a kolejnego dnia o innej. Jest to dużym ułatwieniem dla osób, które mają wiele spraw. Oczywiście bardziej efektywne byłoby wspólne wyjechanie w góry np. na tydzień i oderwanie się od codziennych zajęć, ale jeśli ktoś nie może, czy nie chce z różnych względów, to przynajmniej taka forma jest pomocą.

·        Obniża to całkowite koszty warsztatów dla uczestnika

·        Daje także nam, organizatorom i prowadzącym – możliwość dotarcia do innych osób, w różnych rejonach Polski. Dzięki temu możemy pojechać do innego miasta, czy miejscowości, aby zrobić przynajmniej pierwsze spotkanie, nawiązać kontakt, a dalej już spotykać się przez Internet, spotkać się znów. Zajęcia zdalne możemy wtedy robić dla różnych grup, z różnych miejsc w tym samym czasie.

 

Koszty uczestnictwa w warsztatach dwutygodniowych (4 zajęcia tygodniowo):

1.     Gdy tylko zdalnie – pierwsza sesja bezpłatnie i można zrezygnować z dalszych zajęć, zaś kolejne spotkania po 10 zł za sesję oraz można w dowolnym momencie przerwać lub kontynuować

2.     Gdy ze spotkaniem, częściowo na miejscu, a reszta zdalnie – 150 zł lub ustalimy to jako dopłatę do punktu 1, a związaną z organizacją takich spotkań

 

 

Na warsztaty tylko zdalne można się zgłosić w dowolnym momencie, nie czekając na specjalne spotkanie.  Dzwoń lub napisz maila. Nie jest konieczne wypełnianie poniższego formularza.

 

Na warsztaty ze spotkaniem na żywo trzeba poczekać, gdzie akuratnie będzie ono planowane. Będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej o każdym kolejnym spotkaniu. W tym wariancie prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

 

 

Skopiuj poniższą tabelę z pliku PDF do maila, wypełnij i wyślij na adres:   artur.zgadzaj@wp.pl

Pola wyboru można zaznaczyć krzyżykiem, znakiem „X”. W razie potrzeby w danym polu można wpisać tekst lub uwagi.

 

 

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty zdalne rozwoju duchowego – przez Internet lub telefon