Warsztaty malarstwa duchowego

 

Zawsze połączone są z widzeniami duchowymi, a malowane jest to, co się pokazuje, co można było zobaczyć, doświadczyć i odebrać. Zatem, albo malujemy to, co wcześniej się pokazało, w innym czasie lub też właśnie podczas takich warsztatów jest robione widzenie, a potem jest malowanie jakiegoś tematu z tego widzenia na tych zajęciach. Stąd tematów do malowania będzie pod dostatkiem. Nie trzeba się o temat martwić.

 

Każdy maluje lub rysuje tak, jak umie, jak może i po swojemu. Nie trzeba tu mieć żadnych zdolności malarskich, ani rysunkowych. Jednak na niektórych takich warsztatach może być pomoc bardziej doświadczonych osób, a nawet profesjonalistów. Chodzi głównie o takie wskazówki jakie farby użyć, jakie kredki, jaką technikę obrać, jakie podłoże wybrać, czy je gruntować, czy nie potrzeba, a może nawet krótkie zajęcia np. z podstaw perspektywy.

 

Trzeba jednak pamiętać, że podstawą będą nasze widzenia duchowe, a to malowanie będzie do tego świetną ilustracją. Zawsze temu towarzyszy świetna atmosfera i oprócz nauki widzeń i malowania, to dobrze się też bawimy, w pogodnych nastrojach. Jeśli ktoś jest czymś przybity, jest smutny, czy ma żal o coś, czy do kogoś, to oprócz oczywiście koniecznych kroków, jakie powinien w życiu podjąć, czy skorzystać z sesji indywidualnych – może skorzystać z takich warsztatów, a to może bardzo może mu pomóc odzyskać wiarę w dobre wartości i w ludzi. Kontakt z innymi w takim gronie i w tej właśnie formie może być bardzo budujący. Nie gwarantujemy, że dana osoba w ten sposób zaraz rozwiąże swoje problemy i się uśmiechnie, gdyż nie temu to spotkanie służy, gdyż do tego bardziej są przeznaczone poważne sesje indywidualne i grupowe, zaś to malarskie jest bardziej luźnym spotkaniem, ale mimo to czyż nie warto skorzystać z takiej okazji, z takiej łączności, tych wibracji i kontaktu duchowego?

 

Te spotkania malarskie – są jak święto.

 

Tak powstałe obrazy i rysunki uczestnik zajęć ma prawo zabrać ze sobą, na swoją pamiątkę. Chcemy tylko sfotografować prace uczestników, aby móc je zamieścić na naszych wewnętrznych stronach, tylko dla uczestników zajęć z widzeń duchowych. Czyli większość takich rysunków nie byłaby dostępna publicznie w Internecie, nie będą one widoczne w wyszukiwarce Google.

 

Natomiast, jeśli dana osoba wyrazi na to osobną zgodę, to takie wybrane obrazy będą umieszczone na naszej publicznej stronie i wtedy mogą być też użyte w innych miejscach, czy ogłoszeniach o zajęciach, jako przykład i ilustrację do jakiegoś tekstu w związku z widzeniami duchowymi. Wtedy uczestnik też określa, czy obraz ma być użyty anonimowo, czy z imieniem, czyli od kogo pochodzi.

 

Dana osoba może też podarować Fundacji oryginał obrazu, czy rysunku, jeśli chce. To jej decyzja, bo to jej dzieło i może je zabrać do domu.

 

Być może z czasem będziemy takie malowanie z niektórymi osobami doprowadzać do większej perfekcji i kunsztu. 

 

Na razie chodzi nam o malowanie ręczne, nawet koślawe, nawet nierówne linie, żadnej linijki, tylko tak jak ktoś czuje i jego własną ręką. Żadne komputerowe prace. Żadne zlecanie zewnętrznym profesjonalnym malarzom, którzy niewiele mają wspólnego z prawdziwym odczuciem duchowym, bo po prostu w tym nie siedzą.

 

Zatem nasze obrazy mogą być nawet „dziecinne”, z kiepską perspektywą, ale ważne, aby to były rysunki danej osoby, bo ona przesyła w nim swe uczucia, samą siebie, daje też cząstkę siebie. Zatem, nie martw się, jeśli nie masz zdolności, tylko zacznij i spróbuj z nami razem. Będziemy się cieszyć każdym rysunkiem, a jak ktoś nie bardzo umie, to rysunek może być schematyczny.

 

Tu jest czasem szok, ponieważ taki „nieudolny i prostacki” rysunek amatora malarskiego, choć nie duchowego ma wielką moc i przesłanie. Przykładem jest rysunek parasolki na niebieskim tle. Został on narysowany przez współuczestnika po naszej sesji, jako ilustracja do przekazanego nam przez Przewodnika ogólnego symbolu flagi, jako symbolu na ten okres naszego rozwoju duchowego, czyli tego, co zaczęliśmy wtedy robić w 2009 roku. Nie chcę tutaj tłumaczyć znaczenia i przesłania jakie niesie ten rysunek. Zostawiam to na zajęcia dla uczestników. Można jednak choćby poczuć to przesłanie, gdy patrzy się na ten rysunek, bez ocen i grymasów. Po prostu patrzeć. Czasem słowa zniekształcają. Czasem lepsze są same odczucia, chwila ciszy i wsłuchania się w to, co napływa.

 

Pierwotnie ten rysunek miał z lewego boku narysowaną tyczkę, jak do trzymania, czy wbicia flagi. Tu jest wersja wykadrowana, bez tej tyczki. Mam do tego rysunku i symbolu wielki sentyment, choć wcale nie ja go rysowałem, ale zawsze pozostanie on w moim sercu, jak i przesłanie z tym związane. Takich rzeczy się nie zapomina. Nadszedł czas, aby się tym podzielić z innymi. Niech przyświeca w rozwoju następnym. Oto on:

 

   Flaga rozwoju duchowego (nasz początek w 2009 roku)

 

Owszem, z czasem mogą powstać bardziej dopracowane dzieła, ale jak mówiliśmy nie zawsze chodzi o dopracowanie techniczne, a bardziej co dany obraz i rysunek ze sobą niesie, co oznacza. Zatem nie wszystko naraz. Zacznijmy od tego, co duchowe, a lepsza technika też z czasem może przyjść. Najważniejsze jest przesłanie duchowe, bo to może nas podnieść duchowo.

 

Temu to służy.

 

--------------------

 

Najbliższe zajęcia:  Warsztaty malarstwa duchowego, Wrocław 16 grudnia w FiFiRiFi

 

Anons skrócony bez linków:  Warsztaty malarstwa duchowego, Wrocław 16 grudnia w FiFiRiFi [Widzenia duchowe]