Zapraszamy na ogólnodostępne spotkanie zapoznawcze

 

Etap I - nauka przekazu duchowego

Wstęp wolny

 

Nie można od razu tworzyć złożonych programów komputerowych nie nauczywszy się wpierw dobrze czytać i pisać. Podobnie jest z rozwojem duchowym, jeśli ma być to rzetelne, a nie tylko jakaś chwila zabawy, czy bujanie w obłokach, że człowiek nawet nie wie gdzie jest, co sie dzieje i dlaczego, jak po zażyciu narkotyków. Jeśli chcemy coś poważnego osiagnąć w tej dziedzinie, to musimy do tego podejść rzetelnie i umieć się w tym poruszać. Trzeba też nauczyć się rozróżniać, bo widzieć obrazy to żadna sztuka. To akurat jest najmniejszy problem z którym łatwo można sobie poradzić i robimy to oczywiście na początkowym etapie. Jednak, aby  wiedzieć co te obrazy znaczą, które się pojawiają i skąd pochodzą, co one dla nas niosą, co oznaczają i czy warto tam iść, czy też w inną stronę - to już poważniejsza sprawa

Chodzi o coś więcej - o to co dzieje się w nas i na świecie i dokąd zmierzamy, co z nami dalej będzie, czego chcemy.

Początki są ważne, jeśli chcemy zajść daleko i mieć bazę na której się dalej oprzemy. Owszem chcelibyśmy na tyle się rozwinąć, aby móc pomóc sobie, a być może i innym, ale najpierw trzeba poznać jak działa umysł. Umysł może tworzyć różne rzeczy, zle chodzi o to, aby nie dać się zwieść pozorom, aby nie zagubić się we własnych wyobrażeniach, marzeniach, czy uprzedzeniach do czegoś. Ważne jest, aby uczyć się pewne rzeczy zauważać i rozwóżniać, co powinno być dla nas świadomym i stałym procesem. Inaczej nie ma rozwoju. Dopóki człowiek się w tym nie rozezna i nie zrozumie jak mogą być tworzone obrazy, które mogą być omyłkowo brane za coś realnego, za coś co pochodzi od wyższych świadomości i ma dobre dla nas intencje - dopóty nie jest gotów, aby prowadzić innych, ani sugerować im, że jest znawcą tematu. Będziemy będziemy się uczyć.

Jest to także nauka wzajemnej współpracy między ludźmi, tymi którzy choć nie wiedzą, ale chcieliby wiedzieć i muszą iść razem, aby sobie wzajemnie pomóc. Tylko współpraca doprowadza do rozwoju. Jest czymś, co wszystko podnosi.

Etap I

 • Nauka widzeń, aby coś zobaczyć i odebrać
 • Ćwiczenia precyzyjnego przekazu od samego początku
 • Weryfikacja od samego początku
 • Nauka odbioru wewnętrznego
 • Lepszy odbiór siebie samego
 • Lepszy kontakt z własną duszą
 • Zauważenie odczuć, wrażeń, myśli i obrazów
 • Zauważenie, że może być coś inaczej odebrane niż nam się wydawało
 • Zauważenie innego stanu umysłu
 • Odkrycie celu naszych działań i poszukiwań. O co nam właściwie chodzi i czego tak na prawdę chcemy.
 • Przygotowanie do  II etapu - Czym są wyobrażenia
Ten etap trwa 7 spotkań i jest w całości bezpłatny. Kolejne etapy i spotkania będą częściowo odpłatne na pokrycie części kosztów Fundacji.

Zaś to spotkanie, na które teraz zapraszamy jest wstępne, takie ogólne i zapoznawcze. 

W dalszych etapach będziemy poruszać kwestie czym są wyobrażenia, dokładniejsze rozeznanie co pochodzi skąd. Przyglądanie się różnym sprawom. Zastanowienie, jak można pomóc innym.

UWAGA:  Osoby zamiejscowe będą mogły uczestniczyć zdalnie na Skype.


Co mogłoby to dać? Przykładowo:
 • Nie mogę się skupić na tym co istotne lub moje dziecko nie może się skupić, np. na nauce. Siadam, chcę zacząć i... nie mogę. Bębnię palcami po stole, coś oglądam, rozmawiam przez telefon. Widzę, jak moje dziecko robi wszystko, tylko nie to co trzeba. To się powtarza. Ciągle jest tak samo - zrób to, zajmij się tym. Czemu tego nie robisz? No właśnie, a właściwie czemu tego ktoś nie robi, skoro jest to ważne?
 • Nie mogę dobrze spać. Czasem nie mogę w ogóle zasnąć lub moje dziecko nie może zasnąć. Skąd te koszmary, albo te dziwne sny? Jak do tego podejść? Przewracam się z boku na bok. Wściekam się, a muszę na jutro dobrze się wyspać. Nie chcę się faszerować tabletkami, ani mojego dziecka.
 • Stres, presja czasu i terminy. Coś musi być wykonane i to na czas lub ktoś wydał opinię. Jest napięcie. Nie można się skupić, skręca żołądek, człowiek się poci lub jest mu zimno. Gdyby to była tylko kwestia przetrwania organizmu w trudnych warunkach fizycznych, ale co jeśli to kwestia społeczna, taka międzyludzka? Jak sobie z tym zwykle radzimy? A co, jeśli nie da się czegoś odwrócić, odkręcić i stało się? Co wtedy pozostaje? Czy można spojrzeć na to z innej perspektywy, aby przynajmniej lepiej zrozumieć sytuację w jakiej się jest i zobaczyć drogi wyjścia, a jeśli komuś dopisze szczęście to być może nawet drogę dalszego rozwoju. Najważniejsze jednak jest - zobaczyć wpierw to co jest i jakie coś jest, zanim będziemy starali się to coś zmienić. Bez oglądu i zrozumienia danej sytuacji byłoby to tylko działaniem na oślep, albo wedle własnych utartych przekonań. Chyba lepiej byłoby najpierw się rozeznać. 
 • Chciałbym rzucić palenie papierosów, ale jak to zrobić? Metod i sposobów jest wiele, ale co zrobić, jeśli nie chcę być zahipnotyzowany, albo jeśli nie chcę brać jakichś leków, a poza tym to ja nie mam silnej woli i nie chcę też zmieniać diety. Nie chcę palić zastępczych papierosów elektronicznych. Ot, taki jestem wybredny. No i co? Jest jakaś szansa?
 • Boję się. Nie chcę być sam. Nie chcę być sama.
 • Tęsknię. Tęsknię za dzieckiem. Tęsknię za mamą. Tęsknię za tatą. Tęsknię za przyjacielem. Tęsknię za chwilą spokoju i ciszy. Tęsknię za tym uczuciem gdzieś w środku, tym którego nie można nazwać.


Miejsce spotkania:                        Fundacja Widzenia duchowe

(organizator)                                   58-560 Jelenia Góra (Cieplice)

ul. Kubusia Puchatka 2a  (II piętro)

Tel. 601 248021

mail:     artur.zgadzaj@wp.pl

Skype:  artur.zgadzaj

www.widzenia.com

Facebook   YouTube  Twitter

 

Terminy spotkania:     I Termin:      7 listopada 2018 (środa)  – godzina 17:30

                                                          II Termin:    10 listopada 2018 (sobota) - godzina 10:00

 

*** Na spotkaniu można zapisać się na warsztaty. Dla zamiejscowych są zajęcia zdalne na Skype ***