Przeskocz do głównej zawartości
Widzenia duchowe - Logo (rysunek uczestnika)

Widzenia duchowe

Przejdź do wyszukiwania
Strona główna
Fundacja Widzenia duchowe
Artykuły (Kanał informacyjny RSS)
  
Widzenia duchowe > Widzenia > Warsztaty duchowe  

Warsztaty duchowe

Warsztaty i sesje indywidualne

 

 

Spotkania:    Warsztaty malarstwa duchowego, Wrocław 16 grudnia w FiFiRiFi    

 

Patrz też (formularz zgłoszeniowy):    Warsztaty stacjonarne

                                                                 Warsztaty stacjonarne zagraniczne 

                                                                              Warsztaty stacjonarne dla firm

                                                                              Warsztaty zdalne, przez internet

                                                                                                                                                           

 

Warsztaty są zorganizowaną formą nauki widzeń, w kameralnym gronie, ale równie dobrze prowadzimy zupełnie osobne indywidualne spotkania i sesje poza warsztatami.

Nie potrzeba mieć do tego wyrobionych zdolności do widzeń, ani nie potrzeba urodzić się ze zdolnościami np. do jasnowidzenia, czy jakimiś talentami duchowymi. Sam fakt, że to się czyta świadczy już o pewnym przygotowaniu, o drodze jaką się przeszło jako człowiek. Inaczej by się do tego punktu nie dotarło, nie zainteresowałoby się tym.

Jest kilka wariantów tych warsztatów, głównie w zależności od intensywności i tego co uzyskujemy. Intensywność ma tu duże znaczenie. Wystarczą nawet dwa, trzy tygodnie, aby zapoznać się z widzeniami i nabyć pewnych umiejętności. Można to potem dalej kontynuować już indywidualnie.

 

Warsztaty takie, inaczej sesje duchowego widzenia składają się z:

·          sesji indywidualnych, osobno z każdą z osób

·          sesji grupowych z reguły po dwie, trzy osoby, a nawet do pięciu osób

·          sesji grupowych w większym gronie i wtedy w bezpośrednim, fizycznym kontakcie, np. na wyjeździe, czy w jakimś ośrodku

 

Pojawia się podstawowe pytanie - a co, jeśli ktoś jest z innego miasta, a może nawet innego kraju? Otóż mogą w tym uczestniczyć osoby z różnych stron Polski, a nawet z innego kraju, jeśli mówią po polsku. Na razie nie prowadzimy spotkań w innych językach. Dla takich osób prowadzimy zajęcia przez Internet lub telefon i bardzo dobrze to przebiega, a osoby mogą się skupić na wewnętrznym odbiorze.

 

 

Jak to się odbywa?

·        sesje indywidualne bezpośrednio lub zdalnie przez Internet. Jeśli zdalnie, to najczęściej korzystamy ze Skype i łączymy się głosowo. Mogą być też spotkania przez telefon, jeśli ktoś ma problem z Internetem. Praktyka pokazała, że takie spotkania i sesje bardzo dobrze się udają, a osoby zapominają, że jesteśmy oddaleni. Istotne jest połączenie głosowe, na poziomie dusz. Odległość nie gra tu żadnej roli. Prowadzimy tak zajęcia dla osób z całego kraju i zagranicy, jeśli tylko ktoś mówi po polsku. Na razie nie prowadzimy zajęć w innych językach. Możesz zrobić jedno spotkanie, możesz skorzystać w większej ilości spotkań. To zależy od Ciebie, jak uważasz.

·        sesje grupowe podobnie jak indywidualne, tylko w kilka osób. W miarę możliwości, jeśli dana osoba zrobi przynajmniej kilka sesji indywidualnych, to może już zacząć uczestniczyć w sesjach z innymi osobami, co daje zupełnie inne możliwości odbioru i przyjrzenia się różnym sytuacjom.

 

Można też przyjechać na warsztaty stacjonarne, patrz aktualny wykaz pod adresem:   Warsztaty stacjonarne

 

 

Odpłatność

Pierwsza sesja indywidualna jest bezpłatna.

Odpłatność jest przewidziana dla osób, które pragną zrobić więcej sesji indywidualnych niż jedną, czy zapisać się na warsztaty. Jeśli ktoś chce tylko spróbować i zobaczyć jak to jest, to może zrobić jedną sesję za darmo.

1.  Sesje indywidualne, takie samodzielne, poza tematycznymi warsztatami

·        Pierwsze indywidualne spotkanie i sesja są bezpłatne, aby dana osoba mogła spokojnie wstępnie się z tym zapoznać i wtedy może podjąć decyzję, czy kontynuować, czy też nie.

·        Kolejne sesje indywidualne i grupowe, takie samodzielne, nie w formie zorganizowanych warsztatów są odpłatne w kwocie 10 zł od sesji i dana osoba sama ustala z ilu chce dalej skorzystać i kiedy przerwać, tak jak uważa. Wyjątkiem są osoby w bardzo trudnej sytuacji materialnej, ale wtedy wykonają inne prace na rzecz Fundacji. Nawet od takich osób będzie wymagane, aby dały coś od siebie, np. wykonały jakąś pracę, aby innym pomóc, tak jak same otrzymują pomoc. To ważny element edukacyjny i Fundacja zwraca na to szczególną uwagę od samego początku. Patrz także:  Warsztaty zdalne, przez internet

·        Jeśli zaś dana osoba będzie często uczestniczyć w zajęciach, to może po okresie wstępnym przejść zamiast tego na ryczałt 70 zł za miesiąc, mogąc uczestniczyć wtedy dowolną ilość razy w miesiącu. Ryczałt nie dotyczy specjalnych, tematycznych warsztatów, gdyż są one osobno rozliczane, czyli wpłata ryczałtowa nie załatwia rozliczenia za takie warsztaty, jak np. za spływ kajakowy. Okres wstępny, po którym zamiast wpłat jednostkowych można przejść na ryczałt wyznacza dla danej osoby prowadzący zajęcia.

·        Wszelkie wpłaty za niewykorzystane sesje, które są rozliczane jednostkowo podlegają zwrotowi do uczestnika. Natomiast wpłaty ryczałtowe nie podlegają zwrotowi, nawet jeśli dana osoba wykorzystała tylko część z danego okresu rozliczeniowego.

·        Dla osób z poważnymi problemami finansowymi mogą być wprowadzone zniżki lub zastąpienie tego pracą na rzecz Fundacji, czyli  zamiast opłat finansowych. Ważne jest, aby uczestnicy coś od siebie dawali, czy wykonywali jakąś pracę na rzecz fundacji, a tym samym dla innych osób i na ich rzecz, aby inni też mogli się rozwijać. Są bowiem potrzeby organizacyjne, potrzeby promowania strony internetowej, zarządzania systemem informatycznym, prowadzeniem spraw księgowych, organizowaniem spotkań i warsztatów oraz wyjazdów, kontaktów z innymi uczestnikami, opracowywanie sesji i innych materiałów ze spotkań, przygotowywaniem filmów, organizacją warsztatów malarskich, a nawet kwestii porządkowych i bytowych w Fundacji, jak przygotowanie pomieszczenia itp. Może być też potrzeba pomocy organizacyjnej dla spotkań z osobami z trudnych środowisk, jak dla Domów Dziecka, jak dla osób po wyjściu z więzienia, czy ich rodzin

·        Wyjątkiem są „prowadzący”, którzy będą prowadzić sesje widzeń duchowych z innymi początkującymi i zaczynającymi, jak i sesje grupowe. Ci prowadzący dają już od siebie swoją pracę i swój czas oraz zaangażowanie. Zatem ci prowadzący nie będą musieli wspomagać finansowo Fundacji, czy poprzez jakąś inną pracą, chyba że zobaczą potrzebę tego i się w coś dodatkowo zaangażują. Jednak poza tym prowadzący nie otrzymują od Fundacji żadnego wynagrodzenia i robią to bezpłatnie. Niemniej niektórzy z nich mogą zająć się różnymi kwestiami organizacyjnymi, przygotowaniem warsztatów, wyjazdów itp., gdyż najlepiej znają specyfikę, najlepiej znają potrzeby i wiedzą czemu to ma służyć i w jaki sposób. Zatem ich praca może być szeroka, a nie tylko jako samo prowadzenie widzeń. Zresztą, zanim ktoś będzie prowadzić widzenia z innymi musi przejść długą drogę poznawania i zrozumienia mechanizmów umysłu, poznawania siebie oraz zaangażowania w sprawy organizacyjne. Bez pracy „u podstaw” nie będzie rozumiał w pełni o co w tym wszystkim chodzi. Ważny jest bowiem kościec moralny i podejście.

 

2.  Warsztaty

·        W warsztatach zdalnych, przez Internet lub telefon obowiązuje taka sama zasada, jak dla sesji indywidualnych i grupowych (powyżej), czyli pierwsza sesja jest bezpłatna, a kolejne są odpłatne.

·        Warsztaty dla firm są osobno rozliczane, na innych zasadach, ryczałtem za całość, bez rozbijania na pojedyncze sesje.

·        Pozostałe rozliczenia są opisane w odpowiednich typach warsztatów. Patrz linki na górze.

 

Służy to pokryciu podstawowych kosztów działania Fundacji oraz możliwości jej rozwoju i szerszemu udostępnianiu widzeń duchowych, aby większa liczba osób mogła z tego skorzystać, aby zajęcia były prowadzone na dobrym poziomie, aby zapewnić dobre wyposażenie techniczne, serwer i odpowiednie strony internetowe. Natomiast prowadzący nie otrzymują dla siebie wynagrodzenia, robią to bezpłatnie.

Fundacja nie ma obecnie żadnych sponsorów, ani osobnych, zewnętrznych darczyńców, a utrzymuje się wyłącznie z wpłat własnych uczestników zajęć i wsparcia od niektórych prowadzących te zajęcia.

 

 

Patrz:      Wypowiedzi - Co to daje       Przekazy i widzenia    Prezentacja video     Warsztaty stacjonarne

 

 

Dodatkowe informacje

Reszta spraw organizacyjnych i merytorycznych jest przekazywana w trakcie spotkań.

 

Kontakt:  

Fundacja Widzenia duchowe

Artur Zgadzaj,       tel. 601 248021,     Skype:   artur.zgadzaj      e-mail: artur.zgadzaj@wp.pl

 

 

Tagi: widzenia duchowe, rozwój duchowy, samoświadomość, samopoznanie, postrzeganie pozazmysłowe, medytacja, spływ kajakowy, czarna hańcza, rospuda, nauka, warsztaty duchowe, duchowe warsztaty, dusza, przewodnik, sporty wodne, rekreacja, serwy, wyjazdy, wypoczynek, relaks z naturą, zdrowie, bycie z naturą, natura, rzeka, jeziora, kajaki, warsztaty rozwoju duchowego, warsztaty duchowe, warsztaty samopoznania, pobyt, rekreacja, agroturystyka

Narzędzia informatyczne

 

Data ostatniej modyfikacji: 2018-03-26 05:04 , autor ostatniej modyfikacji: Artur Zgadzaj