Przeskocz do głównej zawartości

Widzenia duchowe

Przejdź do wyszukiwania
Czym są widzenia duchowe - Strona główna
Fundacja Widzenia duchowe
  
Widzenia duchowe > Widzenia > Strona główna  

Strona główna

Czemu służą widzenia duchowe?

- Służą odkryciu siebie samego, zrozumieniu samego siebie

· Dlaczego gdy jest komuś źle to włącza muzykę lub telewizję, idzie na spacer lub patrzy w jedno miejsce?

· Dlaczego ktoś nie może przypomnieć sobie gdzie przed chwilą położył klucze, a doskonale pamięta co wydarzyło się w dzieciństwie?

· Dlaczego na egzaminie ktoś ma pustkę w głowie? Przecież uczył się cały weekend.

· Dlaczego, gdy pada pytanie, to ktoś nie wie co na to odpowiedzieć? Czym jest wtedy ta gonitwa myśli w głowie i gorączkowe poszukiwanie odpowiedzi?

· Dlaczego ktoś idąc drogą ma ciągle jakąś piosenkę w głowie, tak że nie może się ona od niego odczepić? Przecież wyszedł na spacer, aby tego nie było.

· Dlaczego ktoś myśli ciągle o przyjaźni, która już się skończyła? Czego szuka się w tych obrazach, które właśnie przegląda? Czym jest ta tęsknota, do czego?

· Dlaczego ma ktoś kaca, gdy wraca z imprezy, nawet jak nie wypił tam ani kropelki? A jednak następnego dnia czuje się jakoś dziwnie, jakoś inaczej. O co tu chodzi?

· Czy nie możnaby być stale szczęśliwym? Dlaczego radość przeplata się z jakimś rodzajem smutku i niepowodzenia?

· Dlaczego w ogóle są porażki? Czemu to służy? A może ktoś się uwziął, a może to zły los, a może to ciężkie czasy, czy trudne dzieciństwo oraz tragedie rodzinne?

· Dlaczego ktoś uważa, że ciągle musi być silnym, że to źle coś czuć, że tylko mazgaje się nad sobą roztkliwiają?

· Dlaczego jednym świetnie wszystko idzie, świetnie sobie radzą i jak sami mówią: „nie znają smutku”, „nie wiedzą co to lęk”, „wszelkie trudności pokonują z marszu”, oraz „myślą pozytywnie”?

· Dlaczego ktoś jest odważny? Czym jest ta odwaga?

· Dlaczego ktoś czasem rozważa jakąś formę skończenia, odejścia, jakąś formę samobójstwa w tej, czy innej formie, nawet jeśli przed innymi nigdy by się do tego nie przyznał? Dlaczego o tym myśli teraz lub w przeszłości, nawet jeśli nie targnąłby się na swoje życie faktycznie, bo np. uważa samobójstwo za coś złego, bo czuje w sobie jakiś hamulec? A jednak o tym skończeniu pomyślał. Co skłoniło go do takich myśli? Co się za tym kryje? Czy coś może jest nie tak?

Czy mówimy tu o czymś dziwnym lub mistycznym, a może o jakichś kosmitach, czy też raczej o zwykłym ludzkim życiu? Czy rzeczywiście nie znamy tych uczuć i myśli?

 

Jakie jest tego przeznaczenie?

- To jest po to, aby ktoś nie musiał iść ciernistą drogą przez życie oraz aby znacznie szybciej uczyć się o sobie, aby można było spojrzeć z innej perspektywy:

  • co się stanie, jak zrobię tak, a tak, jak to wtedy będzie działać, co z tego wyniknie i aby ktoś sam mógł to odkrywać, aby to on wyciągał wnioski, a nie ktoś inny za niego
  • jakie są skutki pewnych działań, do czego prowadzą pewne kroki
  • czy musimy iść przez życie drogą prób i błędów, jakby po omacku i dopiero po fakcie wyciągać wnioski? A co by było gdybyśmy mogli wcześniej przyjrzeć się pewnym sprawom? A co by było gdybyśmy mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania?
  • dlaczego ludzie nie są czasem tacy mili jakbyśmy tego chcieli? Czy to wynika z ich złej woli?
  • aby odkryć także inne istotne rzeczy w życiu
  • aby znaleźć sens swego istnienia i swej drogi

Współpraca

- Widzenia duchowe uczą współpracy, pokazują zalety współpracy między ludźmi, istotami, a nawet z samym sobą, ze swą duszą. Zwykle nie współdziałamy, a jeśli już, to jednocześnie walczymy ze sobą i rywalizujemy o jakieś przedmioty i zasługi. Widzenia duchowe pomagają to wszystko zobaczyć inaczej niż tylko poprzez myślową analizę i przekonywanie na argumenty "za" i "przeciw".

Czym jest rozwój duchowy?

- Wszyscy chcą się rozwijać. Chcą mieć czegoś więcej, więcej radości, a mniej smutku. Zatem, odkrywamy to, czyli czego tak prawdę mówiąc chcemy, dokąd dążymy, co jest dla nas celem?

Co można dostrzec w widzeniu duchowym?

- Siebie samego, takim jakim się jest. Można zobaczyć ludzkie życie, znaczenie wielu rzeczy i coś, co wykracza poza nasze schematy, poza to, co już znamy, co napisano w książkach. Jednak czyż sposób, w jaki człowiek poszukuje czegoś duchowego, prawdy, mądrości, np. czym jest dusza, nie jest obarczony nami samymi, naszymi nawykami, w czym wyrośliśmy, co już czytaliśmy, co już słyszeliśmy, co mówiła o tym rodzina, nauczyciele, nasza kultura, całe środowisko, jacyś znawcy tematu? Nawet, jeśli jakaś książka przekazuje prawdę, to sposób w jaki ją będziemy potem czytać i próbować zastosować w życiu codziennym będzie obarczone nami samymi i to, co zostało napisane zostanie zniekształcone, wypaczone. Czy można wyjść poza to i spojrzeć na coś jakby od nowa, świeżym okiem? Czy jest to możliwe w jakiś sposób, a jednak taki, aby nadal być sobą, nadal być w pełni świadomym siebie, aby nie podlegać półprzytomnemu transowi, jakiejś hipnozie, aby ktoś nie musiał zażywać jakichś narkotyków, czy czegokolwiek co by przytłumiało umysł logiczny, który tak przeszkadza? Czy rzeczywiście musimy iść spać, aby zobaczyć coś poza tym co znamy? Czy rzeczywiście musimy zażywać jakieś tajemnicze substancje, aby poczuć coś więcej, zobaczyć coś więcej? Czy rzeczywiście musimy się czymś naszprycować, aby czegoś nie czuć, np. nie czuć tego, co dla nas jest tak przykre, albo przykryć to logiczne myślenie, nasze uwarunkowania?

Czy to jest jakaś teoria, ideał lub wzorzec?

- Nie tworzymy żadnej nowej teorii, ani nie walczymy z jakimiś poglądami. Nie tworzymy schematu, czy ideału, do którego teraz uczestnicy zajęć mieliby dochodzić. Nie propagujemy jakiegoś konkretnego mistycznego doświadczenia. Raczej badamy jak to działa, jak działa ludzki umysł, sposób myślenia, jak działają emocje i uczucia, czym w istocie są, skąd się biorą. Dlaczego coś odbieramy np. jako przykre, a coś innego jako miłe? Uczymy się odczuwać siebie, odczuwać swoją głębię, aby siebie zrozumieć, aby siebie lepiej poczuć, mieć lepszy kontakt z samym sobą. Widzenia duchowe są tylko narzędziem poznawania siebie, poznawania istnienia, poznawania duszy, poznawania tego co i w jaki sposób znamy oraz tego, co wykracza poza nasze codzienne życie. To jest tylko narzędzie, a nie cel sam w sobie. Jest to sposób przyglądnięcia się sobie i różnym kwestiom związanym z człowiekiem i jego życiem.

Jak to wygląda technicznie?

- Widzenia są proste w nauce, choć zgłębianie siebie może wymagać czasu. Nie potrzeba mieć jakichś zdolności od urodzenia. Nie potrzeba mieć do tego predyspozycji. Odległość również nie jest obecnie przeszkodą i pomagają w tym takie formy komunikacji jak telefon, czy internet. Można mieszkać w innym mieście, ale jest możliwość połączenia się i rozwijania widzeń z dowolnego miejsca. W widzeniach duchowych znacznie poszerzamy i pogłębiamy to, co już znamy.

- Szczególnie zapraszamy obecnie na Cykl warsztatów letnich 6-dniowych z wprowadzenia do widzeń duchowych w Płoninie (Ośrodek Wilcza Góra obok Zamku Niesytno)

Jak można się tego nauczyć? Czy są tego jakieś przykłady?

- Tak, można posłuchać i zorientować się co inni widzą i czego się dowiedzieli. Można otrzymać dostęp do takich materiałów, jeśli dana osoba zorientuje się już na czym to polega. Trzeba najpierw samemu doświadczyć. Materiały te są dostępne dopiero dla uczestników zajęć.

Odpłatność

- Jeśli ktoś uczestniczy samodzielnie, to spotkania są bezpłatne. 

- Natomiast warsztaty grupowe występują w wersji odpłatnej i nieodpłatnej, zależnie od środowiska, do którego są kierowane te zajęcia, ich intensywności i zakresu oraz na jakiej zasadzie jest współpraca z innymi podmiotami to współorganizującymi.

- Co do wyjazdów i wspólnego pobytu grupowego, jak np. przy organizacji spływu kajakowego, to uczestnicy ponoszą wspólne koszty Fundacji z tym związane, takie jak za jedzenie, nocleg, dojazd, wynajem czegoś, korzystanie z czegoś, sprzęt i zabezpieczenia.

 

Można realizować to indywidualnie lub wziąć udział w warsztatach, patrz:

       Warsztaty     Prezentacja video     Wypowiedzi - Co to daje

 

 

 

Fundacja Widzenia duchowe       Dane KRS: FUNDACJA WIDZENIA DUCHOWE

Artur Zgadzaj    tel. 601 248021   e-mail:   artur.zgadzaj@wp.pl 

free counters
Data ostatniej modyfikacji: 2017-06-19 19:22 , autor ostatniej modyfikacji: Artur Zgadzaj